м. Соледар, Донецька обл. 

 о ф і ц і й н и й  с а й т
Ви увійшли як Гість

Соледарська загальноосвітня школа
I-III ступенів
13 з поглибленим вивченням англійської мови

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 27 28 »

       З нагоди відзначення Дня українського добровольця, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності,суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань 14 березня  в Соледарській загальноосвітній школі №13 були проведені заходи:

        Для учнів 3-4 класів пройшли інформаційні хвилини та бесіди за темою «Україна – наша Батьківщина».

  

       Серед 9-х класів – вчителями історії Петрикєєвою Н.Г. та Стебляк С.О. було проведено тематичні уроки з історії України «Україна понад усе» у формі круглого стола, а також відбулася презентація книги «Вклоняємось доземно українському солдату».

      Для учнів старшої школи в ... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 14.03.2018 | Комментарии (0)

  З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні  12 березня 2018 року о 14:00 на базі Соледарської міської бібліотеки Управлінням освіти Соледарської міської ради та Центром дітей та юнацтва було організовано загальноміський Конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка «Добре і щире Тарасове слово» для учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців Центру дітей та юнацтва. В Конкурсі прийняли участь 48 учнів шкіл Соледарської об’єднаної територіальної громади, які представили твір на вибір: власні вірші або твори українських письменників, присвяченні пам’яті Т.Г.Шевченка та також вірші або уривки з творів Т.Г.Шевченка. Компетентне журі оцінювало учасників за віковими категоріями, враховуючи творчий задум, рівень виконавської майстерності, мовну та сценічну культуру, артистичність за 10-ти бальною системою.

Всі присутні ще раз пригадали  факти з життя Тараса Григоровича та  замислились над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зачерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?

... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 13.03.2018 | Комментарии (0)

З нагоди відзначення в Україні 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола, з метою гідного вшанування пам’яті одного з лідерів українського правозахисного руху, визначного політичного та державного діяча, Героя України в Соледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови було заплановано та проведено низку заходів.

У лютому 2018 року вчителем історії Петрикєєвою Н.Г. проведено тематичний урок «Дисидентський рух в період загострення кризи радянської  системи. Українська Гельсінська група» для учнів 11-Б класу. Вчителем історії Стебляк С.О. та класним керівником для 10-Б класу проведено виховну годину «Україна починається з тебе».

Учні 10-А класу прийняли участь в науково-практичній конференції до19-і річниці від дня смерті В’ячеслава Чорновола «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні», а учні 11-А переглянули художній документальний фільм «Той, що пробудив Кам’яну державу».

Добавил: адміністратор | Дата: 13.03.2018 | Комментарии (0)

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?

9 березня 2018 року Україна відзначила День народження Тараса Шевченка. Учителі і учні школи  не могли залишитися осторонь цієї епохальної події. З метою вшанування Кобзаря було проведено шевченківський тиждень.

Літературна вікторина «Найрозумніші «Шевченкознавці»

... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 12.03.2018 | Комментарии (0)

05.03.2018 року Рада СОК «Спартак» провела змагання зі спортивних танців (чирлідинг) у залік Спартакіади «Здоров’я» серед  учнів 5-11 класів.

Класи  переможці: 5-А, 7-А, 8-А, В, 10-А. Вітаємо переможців змагань!

Добавил: адміністратор | Дата: 06.03.2018 | Комментарии (0)

Оголошення

Перше заняття «Школи майбутнього першокласника» відбудеться 17 березня 2018 року о 10.00 в Соледарській ЗОШ №13.

Заняття відбудуться:
1-А клас – 203 кабінет (4-А клас);
1-Б клас – 202 кабінет (4-Б клас);
1-В клас – 102 кабінет (4-В клас).
При собі мати альбоми для малювання та кольорові олівці.

Адміністрація

Добавил: адміністратор | Дата: 05.03.2018 | Комментарии (0)

21 лютого 2018 року у м.Бахмуті представники Донецької обласної ліги ділових і професійних жінок Вікторія Кас`яненко та її помічниця Валерія представили проект "Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні" за підтримки Міністерства соціальної політики України та Організації Безпеки і Співробітництва в Європі.

Представники Соледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 охоче відвідали цей захід, бо сьогодні проблема торгівлі людьми - одне з найнегативніших явищ нашого суспільства. Багато хто з нас знає про цю проблему лише поверхово.

На цьому семінарі присутні ознайомилися з реальними історіями людей, які постраждали від торгівлі людьми, з правилами безпечної подорожі за кордон.

Всім нам потрібно пам'ятати, що сучасне рабство може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас і, можливо, потребують нашої допомоги.

... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 22.02.2018 | Комментарии (0)

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у Соледарській  школі № 13 проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Найграндіознішим, що ще більше об’єднало нашу велику шкільну родину, було написання диктанту Національної єдності. Бесіди, інформхвилинки, поетичні хвилинки, коментовані читання, міні-диктанти пройшли також в 5-11 класах цього дня.

Для учнів 1- 4 класів було організовано міні – подорож «Шляхами розвитку рідної мови».

... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 21.02.2018 | Комментарии (0)

……Повір у казку і усе здійсниться……Присвячується чарівній половині людства..... Нехай з настанням весни в нашому житті буде ще більше радості та позитиву!!! Щиро бажаємо весняної повені щастя, натхнення, любові, оновлення, процвітання, віри в дива!

Добавил: адміністратор | Дата: 21.02.2018 | Комментарии (0)

У народі кажуть : « Народжені вмерти – залишаються жити в віках».

20.02.2018 року учні Соледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 з поглибленим вивченням англійської мови вшанували подвиг учасників Революції гідності та увічнили пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Класними керівниками 5-6 класів було підготовлено та проведено виховні години  «Крок до мужності» та для 7-8 класів «Героям слава». Учні зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття.
 За круглим столом під назвою «Історичні постаті борців за волю України» учні дев’ятих класів  порозумілися що стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Паралелі десятих та одинадцятих класів прийняли участь   у виставці-конкурсі плакатів «Герої не вмирають!». Імена « Небесної сотні» розпеченим залізом  викарбовано в історії України.   

 Я буду жити, в проліск ... Читати далі »

Добавил: адміністратор | Дата: 21.02.2018 | Комментарии (0)

Пошук на сайті
Електронна пошта

soledar.osh13@gmail.com

Сторінка facebook

 

Підпишись на канал
Гаряча лінія
Пришкільний табір

Нотатки сьогодення

Ячмінь Наталія

«Я - КВЕСТЕР»

Що наше життя? Гра… Цей вислів відомий всім. А життя вчителя, на мою думку, – це гра «квест»! Слово цікаве… Та, можливо, не всім знайоме. Квест(з англійської «quest» - пошук, пошуки пригод ) – це гра з пригодами, де потрібно розв’язувати задачі для пересування за сюжетом. Є мета, до якої можна наблизитися, відгадавши загадки-головоломки, подолавши перешкоди. Кожна головоломка - це ключ до наступного етапу. Квестер- гравець в один з видівквеста. Моя професія- це той самий квест! А я – квестер: на кожному етапі відбувається усвідомлення пережитого, пройденого, вивченого, незрозумілого… Отримано код ( підказку - вузлик на пам’ять)… І знову - рух вперед, де мене чекають нові пригоди, нові загадки, нові перепони! 4 роки минають - сюжет закінчується, склад команди змінюється. І знову початок, тільки сюжет і пригоди інші… Запитаєте: «А де ж мета? Яскравий фінал? Нарешті, скарб чи винагорода?» Відповідаю: « Це - мої вчорашні «жовторотики», а сьогодні - «пташенята», які мають крильця, летіти далі ». Випурхнули… Залишивши «скарби життєвого досвіду» – вузлики на пам’ять… 1 клас. На старт!Увага! Марш!Квест розпочато… «Перше» 1 Вересня… Хвилювання та 100-відсоткова готовність!!! Календарно-тематичне планування – складено, відповідно до навчальних програм, комплект канцелярії – придбано, нові надії – переповнюють серце. Моя мета - подарувати маленьким людям щастя, радість пізнання, нові відкриття, перемоги в процесі вивчення нового, а також, знайти нових друзів. Навчальний рік сповнений загадок. Як зробити так, щоб Микита всидів, хоча б хвилин 10 на стільчику, Ромчик не чіплявся мамі за ногу, коли залишається у приймальні (1 клас при дитячому садочку), Марко не плакав від того, що його олівці лежать не так, як слід, Ілля не викрикував постійно: «Я, я знаю!!!» В'яжемо кріпкий вузлик - віра в кожну дитину, терпимість, розуміння того, що я – мама в n- n-n-ступені! 2 клас. ½ квесту!!! На меті – крокування сходинками початкової школи догори. І знову головоломки ! Які уроки цікаві? Обираємо нестандартні! Як вивчити таблицю множення? Долучивши батьків! Скільки часу потрібно для того, щоб навчилися заповнювати щоденник? Кожному – своє. «А в мене випав зуб!» - знову галасує Ілля на весь клас. І всі починають пригадувати , як же це відбувалося з ними, заспокоюють Іллюшу. А навчально-виховний процес продовжується... У класі оселяється світлячок Добрик, який має ліхтарик. А з ним усвідомлення, що я – той самий ліхтарик, який повинен весь час горіти, а не жевріти. В'яжемо знову вузлик – додавай життя до кожного шкільного дня, світи! 3 клас. Переведемо подих… Мета - нові очікування.Завдання стають складнішими… Чим будеш, учителю, дивувати своїх «дорослих» малят? Як припинити «інтриги» дівчаток? Де знайти «золоту» середину між бажанням учитися та лінощами? Знову дзвенить дзвоник, а ми ще не все обговорили. Завтра знову будемо обмінюватися думками. Ми все подолаємо, коли між нами буде взаєморозуміння, довіра, жага до знань. Новий вузлик – збагни свою місію! Усвідомлюю, що я - не зайва, а потрібна людина! 4 клас. Нарру Еnd. «Час, зупинись!» - благаю… Щемить у грудях. Знову хвилювання та 100-відсоткова готовність!!! Усі епізоди гри промайнули перед очима. Коротенький відрізок довгого шляху вихованцями пройдено. Мій квест ось-ось закінчиться: «пташенята» вилетять з гніздечка, яке для них стало замалим. Шалва Олександрович Амонашвілі говорив: «Поспішайте, діти, будемо вчитися літати». Вірю в Вас, мої любі! Летіть! Останній вузлик – віра в себе! Робота, творчість, гра продовжуються. Урешті - решт, Я – Учитель! І не просто Учитель, а Учитель – квестер! P.S. Кодові слова: «Я люблю свою професію…Люблю за таємниці, які вона зберігає, за мудрість, якою наділяє з часом, за те, що змушує мене рухатися ВПЕРЕД!
Статистика сайту
Соледарська ЗОШ 13 © 2018