Головна » 2017 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно, напередодні цього дня в нашій школі пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

9 листопада у День української писемності та мови у 5-6-х класах відбулася поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Учні прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Протягом тижня діти 5-11 класів під керівництвом Тищук Н.О., Семиряд А.А. , Тимофєєнко Г.О., Майби А.В., Фоменко Т.В. випускали стінгазети «Краща мова єднання - українська». Найкращою стіннівкою визначити було дуже важко, тому що всі газети були цікаві та змістовні.

На уроках української мови були проведені тематичні радіо-диктанти.

9 листопада відбувся конкурс імені П.Яцика, де учні 5 – 11 класів продемонстрували свої знання з української мови.

Робітники міської бібліотеки також завітали до школи. Вони привітали учнів з святом та побажали успіхів  під час виконання завдань конкурсу.

В шкільній бібліотеці проведено тематичну книжкову виставку.