Головна » 2017 » Червень » 3 » Наша команда у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну»
Наша команда у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну»

03.06.2017 команда учнів Соледарської ЗОШ № 13 – «Долоні сонця» прийняла участь у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну».

Півфінал освітнього проекту «Відкривай Україну» відбувся 03.06.2017 р. у місті Краматорськ. У ньому взяли участь 34 команди з малих міст Донецької та Луганської областей. Команда прийняла участь у презентаційній виставці проектів, панельній дискусії  та представили  наш проект  -  «Мальовничий Соледар».

Соледар - наше рідне місто, в якому наші батьки видобувають кам’яну сіль для всієї України, а також для жителів країн Європи та Азії. Ми дуже любимо своє невеличке місто, в якому є  чудові краєвиди.

Надихнувшись творчістю українського розпису, у нас народилась ідея створення навколо себе мальовничого простору, який буде дарувати гарний настрій всім мешканцям нашого міста.   Ми склали список ідей, з якими вийшли до жителів нашого міста та провели соцопитування.

Мешканці міста проголосували за  проект живописного розпису зупинок місцевих маршрутів. Ця ідея є актуальною для нашого міста, пейзаж якого складають тільки шахтні стволи та типові коробки будівель, а зупинки виглядають дуже скудно й невиразно.Жителі наголосили на тому, що вони б хотіли бачити навколо себе більше яскравих кольорів, які завжди створюють  позитивний настрій! Тому ми назвали наш проект «Мальовничий Соледар».

МЕТОЮ проекту стало естетичне оформлення зупинок, розпис їх в барвах українського національного колориту.

Команда учнів співпрацювала з представниками комунальних підприємств міста – директором комунального підприємства «Комунальник» - Агумавою Наталією Валентинівною, приватними підприємцями – магазином господарчих та строй матеріалів «Профіль», жителями міста, які надали нам спонсорську допомогу – різнокольорові фарби. часники команди вийшли збирати кошти для придбання інструментів та приладдя, необхідних для розпису. В цей час пройшов відбір запропонованих ескізів розпису зупинок, які малювали діти та батьки, мешканці міста . Виконавши всі необхідні кроки з організації та підготовки проекту, приступили до роботи.

Кожен день на протязі тижня на розпис виходили малі групи під керівництвом  вчителя Каплун Ірини Миколаївни..  Робота виявилась дуже творчою та захоплюючою, бо всім відомо,  що «Діти люблять малювати…» Бажаючих долучитися до справи було багато. Кожен мав змогу  залишити відбитки своєї долоньки на стіні – мольберті. З плином часу ми  отримували все більше і більше пропозицій та підтримки у здійсненні проекту.

«Хай буде наше місто мальовничим!!!»

Участь у освітньому проекті  «Відкривай Україну» надала можливості учням маленького міста Соледар опанувати метод проектних технологій; удосконалити навички командної роботи; навчитися ефективної комунікації не тільки в шкільному середовищі та за його межами; участь у проекті – це наша громадянська  позиція в справі відбудови єдиної країни!!!