Головна » 2017 » Лютий » 22 » Міжнародний день рідної мови у Соледарській школі №13
Міжнародний день рідної мови у Соледарській школі №13

На виконання листа Інституту модернізації змісту освіти № 2.1/10-491 від 15 лютого 2017 року «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови» за підтримки Міністерства освіти і науки України, з метою привернення уваги світової громадськості до збереження й розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності, забезпечення Україною необхідних умов для утвердження державності української мови, вільного розвитку всіх національних мов на своїй території, стимулювання вивчення мов міжнародного спілкування, 21 лютого 2017 року у Соледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови відзначався Міжнародний день рідної мови.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у закладі було організовано та проведено свято української мови «Мово моя, душа голосна України», мовознавча інтелект-вікторина «Веселкова наша мова», поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово», конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?», конкурс малюнків до Міжнародного дня рідної мови .

Крім того, за ініціативи філій Інституту модернізації змісту освіти та за підтримки МОН України 21 лютого 2017 року в школі було проведено «диктант єдності» українською та російською мовами. До написання диктантів долучилися всі вчителі української та російської мов, які працюють у закладі, що дозволило охопити 264 учнів 5-11 класів.

Проведені заходи сприяли розширенню сфери функціонування української мови як державної в різних сферах життя вчителів, учнів та їх батьків, утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед учнівської молоді, вихованню пошани до культури, традицій українського народу, а також активну розвитку інших мов національних меншин.