Головна » 2018 » Листопад » 26 » Небезпечні ігри
Небезпечні ігри

З метою покращення іміджу Збройних сил України, підняття морального духу військовослужбовців, збільшення кількості бажаючих проходити службу в Збройних Силах України, виховання патріотизму у дітей та молоді в рамках компанії «Дякую захисникам!» до Соледарської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови були запрошені представники Спільного Центру з контролю та координації питань припинення вогню та лінії розмежування сторін. Офіцери групи СЦКК провели з учнями 5-В класу бесіду щодо видів вибухонебезпечних предметів й речовин та правилам поведінки у разі їх знаходження.

Начальник штабу – перший заступник керівника Спільного центру полковник Андрій Яковенко познайомив школярів з видами боєприпасів, причинами знаходження вибухових залишків в землі, небезпечністю ігор при знаходженні незнайомого предмету. Також на занятті обговорили алгоритм дій на випадок виявлення вибухонебезпечних предметів. Для дітей з прифронтової території ці знання можуть коштувати здоров’я, а іноді й життя.

Свою розповідь Андрій Валерійович наочно підтвердив показом реальних осколків і частин снарядів, мін та інших боєприпасів, які офіцери спостережних груп СЦКК зібрали для майбутньої музейної експозиції.

Також офіцери подарували кожному присутньому школяреві по щоденнику та збірці коміксів на тему протимінної безпеки. Наочні посібники надруковано коштами іноземних партнерів Збройних Сил України

Офіцери СЦКК закликали викладачів пояснювати вихованцям, що підозрілі предмети за жодних обставин не можна зачіпати, а натомість повідомити про знахідки дорослих і зателефонувати на «101».

За словами вчителів школи подібні просвітницькі заходи виховують у школярів почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей.

Дуже багато відгомонів військових дій лежить по посадках, по полях. І це потрібно розповідати дітям, бо трапляються такі ситуації, що діти знаходять вибухонебезпечні предмети, упевнена заступник директора школи №13 з виховної роботи Тетяна Андріанова. – І ми вдячні офіцерам СЦКК, з якими підтримуємо дружні стосунки вже не перший рік, за такі корисні заняття. Діти по-особливому і чутливіше сприймають розповіді чоловіків у військовій формі, ніж слова вчителів-жінок, про небезпеку, яку становлять вибухові пристрої.

В свою чергу учні змогли задати питання, які їх цікавлять, зокрема як стати військовим, які вищі навчальні заклади готують до роботи в армії тощо. На згадку про зустріч діти змогли сфотографуватися з українськими воїнами та подякували за їх вірне служіння суверенітету, територіальній цілісності і недоторканості нашої держави.