Головна » 2017 » Жовтень » 12 » У Соледарській ЗОШ №13 відсвяткували День Захисника України
У Соледарській ЗОШ №13 відсвяткували День Захисника України

Щороку 14 жовтня наша країна відзначає свято мужності та героїзму, відданості та любові до Батьківщини. День Захисника України має особливе значення для нашої країни в цей нелегкий час.

11 жовтня учні 9-11 класів взяли участь у святковому концерті, присвяченому утворенню А36-31 інженерного батальйону. Діти подарували бійцям свої уміння і таланти, привітавши зі святом.

12 жовтня в Соледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови до Дня захисника України були заплановані та проведені низка заходів, на які було запрошено військовослужбовців української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

Так вчитель Наталія Петрикєєва підготувала відкритий позакласний захід у 6-Б «Мужність і відвага крізь покоління». Після цікавої розповіді вчителя діти самі зазначили декілька фактів з історії козацтва. Разом з гостями діти переглянули кілька цікавих відео пов’язаних з цими святами. Захисники у свою чергу також провели цікаву бесіду пов’язану зі зброєю. По завершенню позакласного заходу всі подякували один одному та ще раз привітали військових України.

Учителями англійської мови Іриною Мирошниченко та Іриною Курасовою був проведений урок в 9-Б класі з теми «Cossack, love your house.It is the cradle of faith and freedom». Учні продемонстрували свої знання з англійської мови, історії України,зарубіжної літератури та малювання. На уроці використовувалися різноманітні ігри та вікторини: «Розвідник! Передай секретні знаки», «Козацька вікторина» та інш. На основі твору М.Гоголя «Тарас Бульба» діти розкрили загальні риси характеру козаків, вчилися перетворювати малюнок з рушницею на мирну веселу картинку.

Вчителями фізичної культури Світланою Опришковою, Людмилою Гагарян було проведено спортивні  змагання «Козацькому роду нема переводу» для учнів 8-х класів. Учасники завзято змагалися між, а команди підтримки вболівали за своїх однокласників. Всі учасники заходу отримали масу задоволень та були нагороджені грамотами.

Учні та вчителі 11 – х класів (Олена Кашеварова та Наталя Волошенко) підготували  та провели  брейн-ринг “Ми щит і меч твій, Україно!”, участь в якому також взяли і військові. Учасники продемонстрували свої знання з історії та традицій України. Весь захід супроводжувався яскравими презентаціями та відеороликами. Гра була дуже жвавою та цікавою, наприкінці якої військовослужбовці отримали подарунки, виготовлені  руками дітей.

Учні 1-4 та 8-11 класів прийняли участь в акції зі створення малюнків та творів до Дня захисника України, оголошеної державним архівом Донецької області. Було обрано 5 кращих творів та малюнків, які в подальшому будуть сформовані в архівну колекцію документів та використовуватися  у проведенняі виставкової діяльності.

Класними керівниками протягом тижня  було проведено класні години “Україна – мати. Вмій її захищати”, на які завітали українські воїни. Діти дізналися багато цікавого та невідомого, змогли поспілкуватися із захисниками та переглянути зразки військової зброї й ознайомитися з історіїє їх винекнення та застосування.

Всі учасники заходів отримали багато яскравих емоцій.

Щиро вітаємо всіх, особливо військовослужбовців, представників сильної статі із Днем захисника України!

В історії українського народу є чимало дат, які гідні стати Днем Захисника Вітчизни. Проте 14 жовтня поєднано історичні, культурні, релігійні традиції та події-Свято Покрови Пресвятої Богородиці, вшанування українського козацтва та створення Української повстанської армії.

Сьогодні наш народ, як ніколи, прагне захисту своєї землі, своєї держави, своєї незалежності.

Саме тому указом Президента України в жовтні ми вшановуємо не тільки військові традиції та звичаї минулих часів, а й мужність та героїзм тих, хто став на захист своєї країни, свого міста, своєї родини в найскладніший період в умовах глобальних історичних змін та агресії з боку іншої держави. Цього року ми вклоняємося силі нескорених, наших бійців, волонтерів та всіх тих, хто й нині стоїть на сторожі найбільшої цінності та надбання нашої країни.

У пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.