м. Соледар, Донецька обл. 

 о ф і ц і й н и й  с а й т
Ви увійшли як Гість

Соледарська загальноосвітня школа
I-III ступенів
13 з поглибленим вивченням англійської мови

 

Національно-патріотичне виховання

ПРОГРАМА

національно-патріотичного виховання в Донецькій області


Національно-патріотичне

виховання в системі шкільної освіти

 

Особливості національно-патріотичного виховання

План заходів з патріотичного виховання

Презентація досвіду роботи

Програма розвитку - Виховна робота

Рекомендації

Структура національно-патріоттичного вихованння

 
 

Дата: 24.11.2017

День пам’яті жертв Голодоморів

На виконання річного плану школи  «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодоморів» та з метою гідного  вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу, з  метою  патріотичного  та національного  виховання дітей у  школі  були  проведені  заходи  присвячені  81 - річниці пам’яті  жертв   голодомору в Україні:

  • 21.11.2017 р. Тематичний урок на тему: «Голодом вбивали нашу свободу»
  • 21 – 24.11.2017 р. Лекції, бесіди – «Не підкорені голодом у 33-му – непереможні сьогодні!» «Вижили 1933-го. Вистояли 2014-го. Переможемо завтра!»
  • Уроки  пам’яті  присвячені жертвам Голодомору, масових політичних  репресій і примусових виселень на такі теми:   «Геноциду українців передували 5 000 повстань. Ми пам’ятаємо убитих.»
  • 20 – 24.11.2017р. в шкільній бібліотеці пройшли бібліотечні уроки -  «Український хліб на експорт»
  • 20 - 24.11 2017 р.  було проведено конкурс  рефератів між 7 – 11 кл.  на  тему  «Розсекречена пам'ять . Голодомор 1932 -1933 років в Україні» де перемогу отримав учень 11 – А кл. 
  • 21 – 24.11.2017 тематичні виставки в бібліотеці.
  • 22.11.2017 р.  перегляд художнього фільму  за мотивами роману Василя Барки «Жовтий князь», режисер Олесь Янчук
  • 24.11.2017 р. перегляд документального фільму «Голод-33», 1991.


Дата: 21.11.2017

Відзначення дня Гідності та Свободи

На виконання листа Донецького обласного інституту після дипломної педагогічної освіти № 870/03 від 09.11.2017 р « Про відзначення дня Гідності та Свободи у загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області», з метою віддання належної шани громадянського подвигу , вшанування патріотизму і мужності людей , які відстояли національні інтереси в школі були заплановані та проведенні наступні заходи.

20 – 21.11 - бібліотекарем Семігук З.П. та учнями 1 – 4 класів було підготовлено виставка-конкурс плакатів «Вільна країна – Україна». Переможцями конкурсу стали 1А, 2В, 4А класи.

20.11 - педагогом організатором Горбач З.В. проведено конкурс на кращий вірш присвячений сучасним українцям, що відстоюють незалежність України де прийняли участь учні 9-11 класів (15 учнів). Переможці конкурсу були запрошені прийняти участь у круглому столі «Ми за гідність та свободу України» з запрошеними військово-службовцями 21.11.17 р.

21.11 - Урок – диспут на тему «Ти маєш жити, вільна Україно!» підготували учні 7 – 8 класів (73), де учні виступили в підтримку демократичних цінностей, національних інтересів.

21.11 – Класними керівниками було заплановано та проведено виховні години «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо», де було заплановано виховання дітей шанобливого ставлення до державних символів – Державного Герба України, Державного Прапора України і Державного Гімну України.

21.11 - вчителями фізкультури було заплановано та організовано фізкультурні змагання між учнями 9 – 11 класів «Крок до мужності».

21.11 - адміністрація школи запросила на круглий стіл «Ми за гідність та свободу України» військовослужбовців служби ОБСЄ, де учні та гості торкнулися об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини громадянина, національних інтересів України.


Дата: 09.11.2017

День української писемності та мови

 

9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно, напередодні цього дня в нашій школі пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

9 листопада у День української писемності та мови у 5-6-х класах відбулася поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Учні прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.


Протягом тижня діти 5-11 класів під керівництвом Тищук Н.О., Семиряд А.А. , Тимофєєнко Г.О., Майби А.В., Фоменко Т.В. випускали стінгазети «Краща мова єднання - українська». Найкращою стіннівкою визначити було дуже важко, тому що всі газети були цікаві та змістовні.

На уроках української мови були проведені тематичні радіо-диктанти.

9 листопада відбувся конкурс імені П.Яцика, де учні 5 – 11 класів продемонстрували свої знання з української мови.

Робітники міської бібліотеки також завітали до школи. Вони привітали учнів з святом та побажали успіхів під час виконання завдань конкурсу.

В шкільній бібліотеці проведено тематичну книжкову виставку.


 

 


Дата: 10.09.2016

Конкурсна робота

 


Дата: 23.08.2016

День Державного Прапора

   Сьогодні Україна відзначає День Державного Прапора. Протягом років наш стяг став не просто символом державності - він майорить під час найважливіших подій в історії країни. Синьо-жовтий прапор став уособленням свободи, сили і єднання нашого народу.  На честь свята 23 серпня у м. Соледарі о 10:00 відбувся урочистий мітинг до Дня Державного Прапора України « Нехай над містом прапор наш порине, він – наша єдність, сила і життя», за участю діячів культури,   військовослужбовців української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, депутатів Соледарської міської ради, колективу Соледарської міської ради, колективу школи № 13 та багато інших.

    Вчителем початкових класів Каплун Іриною Миколаївною з учнями 2-3 класів на подвір’ї школи було проведено  конкурс дитячих малюнків на асфальті «3 Україною в серці», де  були визначені переможці, які отримали солодкі призи.

    Насичений святковий день закінчився   концертом «Навіки будь єдина, моя ти Україно»,  де учні школи № 13  продемонстрували свої творчі вміння та таланти. Концерт пройшов у теплій та  дружній атмосфері.


Дата: 04.12.2015

Учні Соледарської школи №13 привітали військових

з Днем Збройних Сил України

Вже традиційно 6 грудня щороку наша держава відзначає професійне свято військових День Збройних Сил України, який останніми роками набув нового значення і ще більшої значимості. Напередодні цієї дати 4 грудня школярі Соледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 запросили до себе в гості винуватців свята, аби подарувати їм свою творчість та майстерність, висловити їм свою повагу та вдячність за мир і спокій в нашому місті. В ході святкового концерту діти продемонстрували українським захисникам свої співочі та танцювальні дарування, вміння гри на різних музичних інструментах, а наприкінці зустрічі подарували військовим спеціально відзнятий до цього дня відео-кліп на пісню гурту «Ляпіс Трубецький» «Воины света» у виконанні учнів 11 класу Івана Корсуна та Антона Погорєлова.

Ініціаторами цього проекту виступили учні школи, які і зіграли в кліпі головні ролі, а саме учениця 2-В класу Дар’я Потапенко, учень 11 класу Михайло Іщенко, учениця 5-А класу Дар’я Пруднікова, учнівські колективи 2-В та 11 класів. Активну участь в реалізації проекту взяли і педагоги закладу: учитель початкових класів Наталя Ячмінь, педагог-організатор Лариса Лотохова, заступник директора з виховної роботи Тетяна Андріанова, заступник директора з навчально-виховної роботи Олександр Пойда. На згадку про цю зустріч учні подарували військовим патріотичні браслети-оберіги, які захищатимуть їх від усіх проблем та негараздів. Концерт подарував учасникам та гостям заходу масу приємних емоцій та вражень. А діти віддали гідну шану подвигу українського військового.

   

 

   

 

 


Дата: 21.11.2015

День Гідності та Свободи України в Соледарській школі №13

 

                  http://school-13.at.ua/_nw/0/81237959.jpg

            21 листопада вперше в історії України відзначався День Гідності та Свободи. З цієї нагоди учні Соледарської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 запросили до себе в гості військових, які боронять мир та спокій в нашому місті.

             http://school-13.at.ua/_nw/0/04554613.jpg

        Головним гаслом зустрічі стали слова колишнього очільника Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, який сказав: «Влада боїться свободи в серцях народу набагато більше, ніж голодного бунту… Бо голодного можна купити, а вільного – тільки вбити».

            http://school-13.at.ua/_nw/0/02916418.jpg

       Під час урочистого заходу, підготовленого учителем української мови та літератури Альоною Семиряд, школярі згадали історичні підвалини цієї визначної дати та основні віхи українського минулого, з’ясували сутність слів «Гідність», «Єдність», «Свобода» та поцікавилися у гостей, які асоціації викликають ці поняття у них. Учні також переглянули фільм про майора нацгвардії Сергія Капітонова, який  вимушений був залишити мирне життя і стати на захист рідної Батьківщини. Діти подарували воїнам свою творчість та майстерність, виявивши глибоке почуття поваги до подвигу захисників. А на згадку про цю зустріч школярі подарували воїнам янголят, виготовлених власними руками, аби ті оберігали їх від усіх проблем та негараздів.

            http://school-13.at.ua/_nw/0/97016576.jpg

            В своєму виступі військові підкреслили, що діти – майбутнє нашої держави, і все, що вони роблять зараз, ризикуючи власними життями, вони роблять виключно заради майбутнього покоління українців.

          http://school-13.at.ua/_nw/0/67458084.jpg

    А наш обов’язок завжди пам’ятати подвиг наших українських героїв, з честю плекаючи ідеали свободи та гідності.

 

 

 


Дата: 21.11.2015

В Соледарській школі №13 пройшов Тиждень української писемності та мови

  З метою вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця в Соледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 з 06 по 13 листопада було проведено Тиждень української писемності та мови, який було розпочато урочистою лінійкою 06 листопада. Педагогічний та учнівський колективи стали активними учасниками запланованих заходів.

Так, в рамках Тижня вчителями української мови та літератури, початкових класів було організовано низку цікавих та пізнавальних заходів серед яких лінгвістична гра «Мовознайко» для учнів 2-4 класів, інтелектуальна гра «Мовознавчий турнір» для учнів 5-6 класів, мовознавча вікторина «Слово до слова – зложиться мова» серед семикласників, усні журнали «Слов`янська писемність та її видавці» та «З рідним словом міцніє держава» для учнів 8-9 класів, свято «Як буде мова – буде Україна!» для десятикласників, виховний захід «Я люблю Україну» для учнів 10-11 класів тощо. Вчителі, учні та їх батьки також мали змогу відвідати в шкільній бібліотеці виставку «Мови нашої слова – наче музика жива!», присвячену діячам української культури, письменникам-ювілярам, державній мові. Учні 1-4 класів взяли участь в конкурсі малюнків, а учні 5-11 класів у конкурсі-виставці літературних газет «Минуще все, лиш слово не мине…».

В перший день Тижня 06 листопада учні школи стали учасниками міського фестивалю української пісні «Рідна мова чиста, як роса», в якому учениця 7-Б класу Соледарської школи №13 Регіна Сільонова виборола ІІІ місце.

9 листопада усі бажаючи учні 3-11 класів взяли участь у І етапі ХVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. П’ятеро учнів стали переможцями цього конкурсу та будуть захищати честь школи на міському етапі в місті Артемівську, який пройде 21 листопада. Цього ж дня 52 учня 10-11 класів та 4 педагога закладу долучилися до всеукраїнської акції та взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності.

Вчителями української мови та літератури й початкових класів було заплановано та проведено в рамках Тижня низку відкритих уроків та виховних заходів.

Завершився Тиждень української писемності та мови 13 листопада шкільним  святом, на якому було підведено підсумки та нагороджено усіх переможців конкурсів, проведених протягом цих днів.

Проведений Тиждень сприяв розширенню сфери функціонування української мови як державної в різних сферах життя вчителів, учнів та їх батьків, утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед учнівської молоді, вихованню пошани до культури, традицій українського народу.

  

 

 


Дата: 06.11.2015

Фестиваль української пісні «Рідна мова солов’їна»

 

           http://school-13.at.ua/_nw/0/72921893.jpg

      6 листопада 2015 року у місті Артемівськ проводився фестиваль української пісні “Рідна мова солов’їна”. Організаторами Фестивалю був відділ освіти Артемівської міської ради та міський Центр дітей та юнацтва.

      У Фестивалі приймали участь: солісти, дуети, тріо  та вокальні ансамблі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Вік учасників від 7 до  18 років.

      Фестиваль проводився з метою пошуку та підтримки талановитих дітей; зростання виконавської майстерності юних солістів – вокалістів, розвитку їх творчих    здібностей; виховання у них почуття патріотизму, любові до рідної мови, української пісні.

       Учениця Соледарської загальноосвітньої школи I – III ступенів № 13 Сільонова Регіна теж приймала участь у заході і зайняла III місце. Вітаємо нашу маленьку зіроньку!

            http://school-13.at.ua/_nw/0/10091239.jpg

 

 

 


Дата: 28.10.2015

Конкурс юних читців "З Україною в серці"

http://school-13.at.ua/_nw/0/81795999.jpg

У наш час велику увагу приділяють питанню національно-патріотичного виховання школярів. 28.10.2015 року учні Соледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 брали участь у конкурсі юних читців «З Україною в серці», який проходив у Соледарському Центрі дитинства та юнацтва. Юні таланти декламували як визнані шедеври класиків українського письменства, так і літературні спроби сучасників. Учасники магією слова зачарували слухачів. Члени журі відзначили добру підготовку учнів та висловили щирі побажання нових творчих досягнень. Переможцями стали: І місце – Ністратова Валерія (учасниця Соледарського ЦДЮ), Чаплик Антоніна (учениця 5 -  В класу), ІІ місце – Чуланова Ярослава (учениця 8 – Б класу), Покропивяна Ганна (учениця 6 – Б класу), ІІІ місце – Трубачов Максим (учень 5 – В класу). Вітаємо переможців!

 

 


Дата: 13.10.2015

Учні Соледарської школи №13 привітали зі святом героїв-захисників

   Напередодні першого в історії нашої країни Дня захисника України в Соледарській загальноосвітній школі № 13 було проведено низку заходів, присвячених цьому святу.

   Учні та педагоги закладу взяли участь у мітингу, організованому Соледарською міською радою з метою вшанування подвигу українських воїнів.

   Після урочистого зібрання вояки завітали в гості до учнів Соледарської школи №13, де відвідали спортивне свято «Козацьки забави». Хлопці 5-7 класів змагалися між собою у спритності, фізичний підготовці та кмітливості. Солдати активно підтримували школярів, підбадьорюючи їх аплодисментами. Переможці отримали солодкі призи.

   Вояки також стали учасниками круглого столу «Славимо захисників України». Учні 9-11 класів обговорили історичні аспекти свята захисників України, познайомилися з православними святинями, традиціями українського козацтва, подробицями створення та діяльності УПА.

 

   Після офіційної частини, була проведено конкурсні змагання, в яких воїни та учні продемонстрували свої знання військової справи, козацької термінології, подій української історії, а також позмагалися у фізичній підготовці та спритності.

   Директор школи Галина Смага звернулася до гостей з привітальним словом, побажала усім присутнім миру та злагоди. У відповідь вояки подарували учням закладу прапор України з привітальним підписом та книгу «Вклоняємось доземно українському солдату» з підписом автора Володимира Скоростецького, який теж був присутній на святі та є військовослужбовцем.

   Ще довго після закінчення заходу учні та солдати фотографувалися, спілкувалися, обмінювалися гарним настроєм та позитивними емоціями. А наприкінці зустрічі військові запросили школярів до себе в гості.

 

 

 

Пошук на сайті
Електронна пошта

soledar.osh13@gmail.com

Сторінка facebook

 

Підпишись на канал
Гаряча лінія
Конкурс ІТпроектів

EU-UA ПОРТАЛ

Пришкільний табір

Статистика сайту
Соледарська ЗОШ 13 © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz