Головна » 2019 » Жовтень » 7 » II етап національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край»
II етап національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край»

За умовами II етапу національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край» команді "The best" потрібно було взяти інтерв’ю у вчителя свого освітнього закладу, який вийшов на пенсію, на тему «Як ви бачите патріотичне виховання сьогодні та завтра?».

• Добрий день, Алло Дмитрівно. Дуже вдячні Вам за те, що ви погодились дати невеличке інтерв’ю для нашої команди « TheBest » та допомогти нам взяти участь в національно-патріотичному квесті «Знай і люби свій край». Тема нашої бесіди - «Як ви бачите патріотичне виховання сьогодні та завтра». Отже, перше питання. Скажіть, будь ласка, скільки років Ви віддали нашій школі і ким працювали протягом багатьох років?

Алла Дмитрівна: Я працювала в школі 40 років вчителем англійської мови, заступником директора з виховної роботи та бібліотекарем.

• Дуже добре, дякуємо Вам за ваш нелегкий труд. На черзі наступне питання. Чи працювали Ви у 2014-2015 році  в школі?

Алла Дмитрівна: Так, працювала, це були мої останні роки роботи в школі.

• Тоді ви повинні пам’ятати,що в 2014-2015 роках панувала, так би мовити, «мода на патріотизм». А яким на Ви уявляєте людину-патріота?

Алла Дмитрівна: Вважаю, що справжня людина – патріот - це людина, яка любить країну не на словах. Визначальною рисою патріота є дієвість, яка перетворює почуття на конкретні справи та вчинки на користь держави. Справжній патріот повинен мати активну життєву позицію, своїми справами та способом життя сприяти змінам ситуації в країні на краще.

• Наша участь в житті суспільства, нашого міста, нашої школи, як ми вважаєм,  і є виявом патріотизму. А які вияви патріотизму в учнів, нашої школи  бачите Ви у майбутньому?

Алла Дмитрівна: Я б дуже хотіла, щоб діти нашого невеличкого містечка Соледар, мали за мету бути «агентами змін» у сучасному житті. І наше місто та школа з допомогою молоді стало тим місцем, кудихочеться завжди повернутися.

• Панує твердження , що уроки з національно - патріотичного виховання  у деяких школах нагадують радянські відзначення Дня піонерії та вшанування радянських воїнів. Як Ви це можете прокоментувати?
    Алла Дмитрівна:
    Кожен етап історії має свої плюси та мінуси.Мені дуже б хотілося, щоб для нинішніх учнів уроки з національно –патріотичного виховання залишалися в душах назавжди. Але я переконана, що сучасним вчителям потрібно шукати нові форми та методи, які цікаві дітям та відповідають сучасним технологіям.
  • Яким Ви бачите національне виховання завтра?

Алла Дмитрівна: Це небайдужість, дієвість, бачення поєднання своїх мрій та своєї країни. Починайте з себе, з містечка в якому живите, зі школи, у якій навчаєтеся.
- І останнє питання. Закінчіть речення « Я патріот, тому що ….»
Алла Дмитрівна:
Я люблю свою країну,  намагаюсь зробити Україну квітучою, сильною і незалежною.
- Дякуємо за надану можливість  поспілкуватися з Вами.

Соледарська ЗОШ 13 © 2019